SK TALENT

Uwolnij swój talent!

WAŻNA INFORMACJA! Dzisiejsze tj. 15.02.2024 zajęcia w Chorzowie zostają odwołane! Przepraszamy za utrudnienia.

O SK TALENT

SK TALENT to zajęcia akrobatyczno-cyrkowe odbywające się na terenie Katowic i Mikołowa, Rudy Śląskiej i Gliwic. Mamy już za sobą kilka lat działalności. Jesteśmy dumni z tak szerokiego pola zainteresowania artystycznym wyrazem gimnastyki. Podsumowując oferujemy zajęcia dla dzieci i dorosłych, o oryginalnym i niepowtarzalnym charakterze.

Anna Filipowska

Anna Filipowska – akrobatyka to jej pasja! Związana z tym sportem od ponad 20 lat. Była zawodniczka klubu AZS-AWF Katowice, Mistrzyni Świata w Akrobatyce powietrznej 2019 roku, wielokrotna mistrzyni Polski w Akrobatyce Sportowej, reprezentantka kraju na mistrzostwach Świata i Europy juniorów oraz seniorów. Wystąpiła także w show „Mam talent” gdzie prezentowała zachwycające pokazy akrobatyczne.
Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuowała swoją przygodę z akrobatyką jako artysta sceniczy – akrobata. Brała udział w światowej klasy produkcjach akrobatyczno -cyrkowych takich jak Chimelong International Circus- Chiny , Phantasialand Wintergarden show- Niemcy, Costa Crociere – Włochy oraz wiele wiele innych.
W piątej edycji programu Mam Talent zdobyła w finale 3 miejsce, gdzie zaprezentowała między innymi najbardziej widowiskowy taniec w kielichu.
Specjalizuje się w pokazach akrobacji w kielichu wody, wykonuje pokazy 3ki akrobatycznej i pokazy tańca na rękach. Jej mocną stroną są również pokazy na szarfie oraz żyrandolu akrobatycznym. Jako jedna z uczestniczek programu „Mam talent” prezentowała pokazy artystycznej akrobatyki na najwyższym poziomie.

Natalia Feja

Natalia Feja od ukończenia 5-go roku życia trenowała gimnastykę akrobatyczna w klubie sportowym Dosir Sokolnia Chorzów. Na początku w dwójce mieszanej, następnie również w dwójce kobiet w kategorii klasy młodzieżowej, klasie II i III, ostatecznie przez 5 lat trójce-kobiet.
Reprezentowała klub sportowy na turniejach międzynarodowych, ogólnopolskich zawodach oraz Mistrzostwach Polski Juniorów.
Reprezentowała kraj podczas Mistrzostw Europy w Lizbonie w 2013r, w Niemczech w 2015r oraz na Mistrzostwach Świata w Paryżu w 2014r.
Kilkukrotnie wraz z zespołem stawała na podium podczas Mistrzostw Polski.
W 2015 r. z grupą Acro Team Silesia zajęła 2 miejsce w Mam Talent.
W sezonie 2020/2021r zajęta 2 oraz 3 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku sportowym.
W roku 2021 wraz ze szkołą akrobatyczno-cyrkową Sk Talent występowała w widowiskach cyrkowych w Dźwirzynie 
Aktualnie jest trenerką akrobatyki, występuje na pokazach akrobatycznych w kuli wodnej i kuli powietrznej z klubu SK Talent oraz jest studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Położnictwo.

Nikola Mierzejewska

Nikola Mierzejewska – akrobatyka powietrzna to jej pasja. Związana ze sportem od dziecka.  Trenerka grupy pokazowej, specjalizuje się w powietrznych kołach i szarfach miała również styczność z cubem i żyrandolem. Wielokrotnie brała udział w występach scenicznych. Można było ją zobaczyć między innymi na scenie : cyrku „Scena SK Talent”, w śląskim wesołym miasteczku „Legendia” oraz w Hotelu Gołębiewskim.

Rozalia Pieniak

Rozalia Pieniak od 4 roku życia nieoderwalnie jest związana z tańcem. Od

kilku lat również specjalizuje się w akrobatyce powietrznej. Doświadczenie w

akrobatyce zdobywała w szkole SK Talent oraz brała udział w wielu warsztatach

akrobatycznych oraz stretchingu. Uczestniczyła w kursie instruktorskim z Aerial

Hoop.

W tym roku zdobyła 2 miejsce w kategorii Artistic Hoop na Mistrzostwach

Polski IPSF, broniąc w ten sposób tytuł wicemistrzyni z poprzedniego roku.

Innymi osiągnieciami Rozalii są 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii

Aerial Hoop Sport w 2021 roku, 2 miejsce w Międzynarodowym Artystycznym

Mistrzostwie CrazyHoop w 2020 roku oraz wielokrotne Mistrzostwo Polski i udział

w Mistrzostwach Europy w tańcu współczesnym zdobytym razem z zespołem

Skandal. 

Uwielbia dzielić się swoją pasją oraz wiedzą taneczno-akrobatyczną.

Anna Hałupka

Anna Hałupka – absolwentka Akademi Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczku w Katowicach na dwóch kierunkach: Aktywność fizyczna i Żywienie w Zdrowiu Publicznym ze specjalizacją Trening w Otyłości i Chorobach Przewlekłych oraz Trener Osobisty z Dietetyką Sportową ze specjalizacją Trener przygotowania motorycznego. Posiada uprawnienia instruktora sportu z akrobatyki sportowej oraz instruktora rekreacji z samoobrony i sztuk walki oraz fitness – nowoczesne formy gimnastyki. Tańczyła 8 lat w formacji tanecznej na pokazach i brała udział w licznych zawodach i Mistrzostwach Polski w federacji IDO. Poświęciła się akrobatyce powietrznej. Trenuje i współpracuje z najlepszymi w tej dyscyplinie. Ukończyła także kurs pierwszej pomocy.

Anna Bryłka

Trenowała akrobatykę sportową od 5 roku życia w klubie AZS-AWF Katowice. Podczas kariery zawodniczej tworzyła dwójkę żeńską, trójkę żeńską oraz dwójkę mieszaną. Największe tytuły zdobyła trenując dwójkę żeńską z Anną Filipowską. Reprezentowała swój klub w zawodach krajowych i międzynarodowych w kategorii juniorskiej oraz seniorskiej. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej. Jej największym osiągnięciem jest udział w Mistrzostwach Świata w Portugalii.

Otrzymała tytuł magistra na Uniwersytecie Śląskim z zakresu Filologii Polskiej, posiada także wykształcenie pedagogiczne. Jej największą pasją jest praca z dziećmi i przekazywanie im swoich umiejętności, zdobytych podczas wieloletnich treningów. Dzięki wykształceniu jej zaletami są; cierpliwość, empatia oraz spokój w przekazywaniu wiedzy i umiejętności Waszym dzieciom.

Trenerka klubu SK Talent od ponad roku.

Oliwia Hajduk

Vice mistrzyni Polski w aerial silks.  Zajęła IV miejsce na Mistrzostwach świata I miejsce na mistrzostwach Polski w duecie. II miejsce na zawodach artystycznych na kole w duecie. Od 4. roku życia trenowała akrobatykę sportową. Specjalizuje się także na ścieżce i w piramidach. Od 5 lat trenuje akrobatykę powietrzna. Specjalizuje się bardziej na szarfie. Sport to całe jej życie, w szczególności akrobatyka powietrzna. Kocha robić improwizacje, różne układy to jest coś co ją uszczęśliwia. Na szarfie jest specjalistką w różnych szpagatach równoważnych, a także w różnych rodzajach spadów.

Nasz cel

Zarażamy pasją

 Staramy się zarażać pasją, podkreślać indywidualizm poprzez ekspresję emocji na przyrządach wykorzystywanych w sztuce cyrkowej. Do tej pory udało nam się zafascynować ponad dwieście osób w różnym przedziale wiekowym. Zrealizowaliśmy dwa obozy gimnastyczne. Uczestniczyliśmy w piątym Festiwali Akrobatyki i Gimnastyki w Żorach, Rodzinnych Targach Zdrowia w międzynarodowym centrum kongresowym w Katowicach, prezentowaliśmy umiejętności na 10-leciu MOSiRu w Radzionkowie. Zorganizowaliśmy galę finałową SK Talent Festiwal Sztuki Cyrkowej w Pałacu Młodzieży w Katowicach gdzie na deskach teatru wystąpiło 187 dzieci, a przedstawienie obejrzało 432 osoby. Jak klub SK Talent w dniach 29-30.06 wystartowaliśmy w mistrzostwach Polski w akrobatyce powietrznej. Nasza reprezentacja liczyła 23 osoby a nasz dorobek medalowy to pięć złotych, dwa srebrne, pięć brązowych.

W planach na najbliższy rok mamy realizację przedstawienia akrobatyczno-cyrkowego na deskach Domu Kultury lub Teatru na terenie śląska, a także dalsze pogłębianie umiejętności i sprawności fizycznej naszych podopiecznych.

Nasze lokalizacje

KATOWICE

CHORZÓW

GLIWICE

SOSNOWIEC

TYCHY

NASZA PASJA

AKROBATYKA

Akrobatyka to piękny sport. Łączy elementy zarówno siły jak i baletu. Jest niesamowicie widowiskowa, uczy gracji ruchu . Daje bazę motoryczną dla niemal każdej innej dyscypliny sportowej. Rozwija zwinność, gibkość, koordynację ruchową oraz siłę.

Początki akrobatyki znane były już w starożytnym Egipcie gdzie stanowiła jedną z części obrządku pogrzebowego Grecji była nazywana thaumata czyli cudowność (lub thaumato-poija – pogoń za cudownością). Platon uważał, że sprzyja ona doskonaleniu osobowości. Natomiast Klaudiusz Galen (129-199 p.n.e.) sądził, że pewne jej elementy mają działanie profilaktyczne w utrzymaniu zdrowia i lecznicze np. w odzyskiwaniu zmysłu równowagi.

W XX wieku rozwinęła się akrobatyka sportowa (m.in. dzięki wprowadzeniu jej do sportów takich jak np. jazda figurowa i tańce na lodzie). Na jej rozwój miał również wpływ renesans sztuki cyrkowej, gdzie pojawiły się elementy akrobatyki chińskiej mającej mniej siłowy charakter.

Główna lokalizacja

ul. Rolna 43, 

40-555 Katowice

Kontakt

Telefon: 575 562 762
Email: biuro@sk.talent@gmail.com