Trenerzy

ANNA FILIPOWSKA
Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrznej

Akrobatyka to jej pasja! Związana z tym sportem od 20 lat. Była zawodniczka klubu AZS-AWF Katowice, wielokrotna mistrzyni Polski w Akrobatyce Sportowej, reprezentantka kraju na mistrzostwach Świata i Europy juniorów oraz seniorów. Największe osiągnięcie to 5 miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorów w Akrobatyce Sportowej. Wystąpiła także w show „Mam talent” gdzie prezentowała zachwycające pokazy akrobatyczne.

Anna Filipowska jest magistrem Wychowania Fizycznego w Katowicach, trenerem klasy II dyscypliny sportu- akrobatyka sportowa, instruktorem sportu-gimnastyka, instruktorem rekreacji ruchowej fitness, instruktorem gimnastyki korekcyjnej.

Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuowała swoją przygodę z akrobatyką jako artysta sceniczy – akrobata. Brała udział w światowej klasy produkcjach akrobatyczno -cyrkowych takich jak Chimelong International Circus- Chiny , Phantasialand Wintergarden show- Niemcy, Costa Crociere – Włochy oraz wiele wiele innych.

W piątej edycji programu Mam Talent zdobyła w finale 3 miejsce, gdzie zaprezentowała między innymi najbardziej widowiskowy taniec w kielichu.

Specjalizuje się w pokazach akrobacji w kielichu wody, wykonuje pokazy 3ki akrobatycznej i pokazy tańca na rękach. Jej mocną stroną są również pokazy na szarfie oraz żyrandolu akrobatycznym. Jako jedna z uczestniczek programu „Mam talent” prezentowała pokazy artystycznej akrobatyki na najwyższym poziomie.
Joanna Gemlik
Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrzej

Menager klubu SK Talent

Trener akrobatyki powietrznej od 2016 roku.

Ukończyła studium trenera akrobatyki sportowej.

W swojej karierze wytrenowała wiele medalistek Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Do pracy z dziećmi podchodzi z dużym zaangażowaniem, pasją i uśmiechem.
Sara Kreis
Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy oraz Vice Mistrzyni Świata na powietrznym kole.
JADWIGA KROWIAK
Mistrzyni Świata w Akrobatyce Powietrznej

Dyplomowany tancerz, choreograf (poziom licencjata, Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi), magister psychologii (Uniwersytet Śląski w Katowicach), choreoterapeuta. Uczestniczka wielu projektów i warsztatów tanecznych w Polsce i za granicą (Izrael, Niemcy, Litwa, Węgry). Tancerka Art Color Ballet i akrobatka Opery Śląskiej w Bytomiu.

Doświadczenie taneczne zdobywała i szlifowała podczas stażu w ramach programu Erazmus + w zespole tańca Tanzmto Dance Company, Essen, Niemcy. Była gościem w zespole tańca Batsheva Dance Company- The Young Ensemble i uczestnikiem lekcji zespołu w technice gaga oraz obserwatorem prób, Tel-Aviv, Izrael. Tancerka w spektaklu zrealizowanym w ramach projektu Ciało jako medium; chor. Piotr Wach, Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Bytom. Odbyła miesięczny staż w Teatrze Tańca Aura (Aura Dance Theater) w Kownie na Litwie gdzie m. in. miała możliwość zaprezentować się na profesjonalnej scenie z solówką własnego autorstwa "Speechless". Stypendystka programu Erasmus+, semestr zimowy na Litwie na Uniwersytecie w Kłajpedzie na wydziale tańca. W roku 2008 - 2010 była uczestniczką Studia Teatru Fizycznego, działającego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. W roku 2013 – 2015 należała do grupy cyrkowej Carnival działającej w Łodzi, gdzie odkryła w sobie pasję do tańca w powietrzu i rozpoczęła pierwsze prezentacje tej techniki przed publicznością. W roku 2015 ukońcyła kurs dokształcający 40 godzin z Choreoterapii w Fabryce Kreatywności i Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. W 2016 roku wzięła udział w 16 godzinnym kursie instruktorskim aerial jogi w Fitology w Warszawie. Uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Miasto Projekt "Aerial Training in Social Circus", Aerials in social work’ workshop in Budapest in the frame of Social Circus without Borders, Visegradian project, (Taniec w powietrzu w pracy socjalnej, warsztaty w Budapeszcie w ramach projektu Cyrk społeczny bez granic, projekt Wyszehradzki), który odbył się w Inspiral Circus Space. Szkolenie prowadziła Isabel Van Maele, nauczycielka zajęć cyrkowych z Leuven, Belgia. Trenuje taniec w powietrzu na szarfach i kole w klubie SK – Talent w Katowicach.

Współpracuje z Fabryką Kreatywności w Chorzowie, Fundacją w Każdym Wieku w Chorzowie i Stowarzyszeniem św. Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej jako instruktor tańca, pracując z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i seniorami. Na co dzień prowadzi zajęcia dla dzieci z gimnastyki przekazując im swoją pasję i umiejętności. Obecnie związana z Art Color Ballet i Operą Śląską w Bytomiu.