SK Talent - Mini

CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ

Z myślą o najmłodszych SK Talent oferuje zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Stawiamy na uśmiech i świetną zabawę.  Sala gimnastyczna to raj dla maluszków. Poprzez gry i zabawy rozwijamy gibkość, siłę jak i również odwagę i pewność siebie . Stawiamy na bezpieczeństwo. Każda  ewolucja wykonywana  jest przy użyciu odpowiednich materacy .  Na naszych zajęciach dziecięce sny o lataniu stają się rzeczywistością.  Dzieci wchodzą w odwrócony do góry nogami świat rozwijając zdolności motoryczne .

W PROGRAMIE ZAJĘĆ

Trening akrobatyczny , który oferujemy najmłodszym to gry i zabawy ruchowe na bazie ćwiczeń gimnastycznych. Dzieci uczą się wykonywać  proste elementy    takie jak przewroty w przód, w tył, stania na rękach, mostki, szpagaty. W programie mamy również elementy figur akrobatycznych.  Bogato wyposażona sala gimnastyczna pozwala na wykonywanie elementów na drążkach i równoważni . Dzieci mają możliwość zaznajomienia się ze wszystkimi przyrządami gimnastycznymi jakie istnieją. W celu  zapewnienia dobrej zabawy  naszych najmłodszych członków grupy SK Talent wykonujemy proste pozycje na latających kołach i szarfach.

KORZYŚCI

 • Kształtowanie zdolności motorycznych takich jak siła, gibkość, koordynacja ruchowa, zwinność, równowaga,
 • Gimnastyka prozdrowotna, której celem jest prawidłowy rozwój dziecka,
 • Zaszczepienie pozytywnego nastawienia  do sportu oraz rekreacji ruchowej.
 • Dobra zabawa.

DLA KOGO

 • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-6 lat.

SK Talent – akrobatyka powietrzna na szarfach i kołach

CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ

SK Talent jako pierwsi na Śląsku oraz jedni z nielicznych w Polsce oferuje innowacyjne zajęcia sportowo-artystyczne na powietrznych kołach i szarfach. Za granicą sztuka ta cieszy się dużym powodzeniem .  Istnieje federacja, gdzie dzieci, młodzież oraz dorośli uczestniczą w zawodach na kołach i szarfach. Rywalizacja i cel osiągnięcia mistrzostwa to dodatkowy pozytywny bodziec do uprawiania tej dyscypliny. Stawiamy na bezpieczeństwo. Figury gimnastyczne na szarfach i kołach wykonywane są na odpowiednich wysokościach do poziomu zaawansowania. Posiadamy bogaty i bardzo profesjonalny sprzęt zabezpieczający przed urazami. Używamy  materacy , gąbek,  planszy gimnastycznej oraz wiele innych przyrządów  co minimalizuje ryzyko kontuzji.  Dzieci nie muszą mieć wcześniejszego warsztatu gimnastycznego by uczestniczyć w zajęciach. Nasz program realizowany jest zupełnie od podstaw.

Naszym celem są pokazy akrobatyczne, widowiska sportowo-rekreacyjne, spektakle akrobatyczno-artystyczne czyli połączenie kultury ,sztuki i sportu.

W PROGRAMIE ZAJĘĆ

 • Nauka podstawowych elementów akrobatycznych, ćwiczenia rozciągające, wzmacniające oraz koordynacyjne,
 • Wykorzystywanie szarf oraz kół do wykonywania pozycji gimnastycznych unosząc się w powietrzu,
 • Tworzenie choreografii do muzyki z wykorzystaniem szarf i kół akrobatycznych.

KORZYŚCI

Rekreacyjny trening akrobatyczny zapewnia prawidłowy rozwój motoryczny dziecka. Daje przygotowanie gibkości, szybkości, siły, zwinności, które są bazą wszelakich innych sportów.

Dobra zabawa oraz innowacyjne sprzęty treningowe wyzwalają wiele pozytywnych emocji na treningach co zwiększa pozytywne nastawienie dzieci do uprawiania sportu.

DLA KOGO

 • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-14 lat.

SK Talent - Akrobatyka dla dzieci

CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ

Akrobatyka to piękny sport. Łączy elementy zarówno siły jak i baletu.  Jest niesamowicie widowiskowa, uczy gracji ruchu . Daje bazę motoryczną dla niemal każdej innej dyscypliny sportowej. Rozwija zwinność, gibkość, koordynację ruchową oraz siłę.

W PROGRAMIE ZAJĘĆ

W programie zajęć znajdują się podstawy akrobatyki oraz gimnastyki. Uczymy elementów  takich jak stania na rękach , stania na przedramionach. Balans w staniu na rękach, przerzuty, przejścia do przodu i do tyłu, przerzuty bokiem, przerzuty bokiem na jednej ręce oraz bez użycia rąk. Na zajęciach jest sporo ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających tak by przystosować ciało do wykonywania coraz trudniejszych ewolucji akrobatycznych.

KORZYŚCI

 • Przystosowanie ciała do wykonywania ewolucji akrobatycznych,
 • Poznanie podstaw akrobatyki,
 • Nauka prawidłowej techniki elementów akrobatycznych,
 • Niezbędne przygotowanie do elementów pole dance oraz modern jazz,
 • Dobra zabawa.

DLA KOGO

 • Dla wszystkich, którzy chcą polepszyć swój warsztat akrobatyczny.

Otwarta sala pod okiem trenera

Czas na własny trening pod okiem trenera.  Zarówno dla naszych kursantów jak i dla tych, którzy nie są związani z SK Talent.

Trening Indywidualny

To czas, który Twój instruktor poświęci tylko i wyłącznie TOBIE!
Wykorzystaj tę możliwość!!!
Treningi indywidualne są świetnym uzupełnieniem zajęć grupowych. Dzięki takiej formie treningu, znacznie szybciej rozwijasz swoją wiedzę i umiejętności
Już dziś napisz do nas maila podając swoje imię, nazwisko oraz wybierając swojego trenera, w temacie wpisując „trening indywidualny”. My ustalimy z Tobą dogodny termin zajęć!
Teraz indywidualne treningi dla dzieci, kobiet i mężczyzn – KAŻDY może mieć instruktora na wyłączność!!